Praha, 24.6.2024 Hospodářská komora ČR je partnerem projektu Women in Tech. Tento týden se konalo setkání žen, které se účastní projektu letos a těch, které byly jeho participantkami v předchozích dvou ročnících. Letošní účastnice programu – Julie Šislerová (komunita Holky v Metaverse), Klára Hrdá (vzdělávací program Semínkovna). Andrea Bohačíková (platforma M.arter) – mohly načerpat informace a zkušenosti z první ruky a dozvědět se více o tom, jaké konkrétní dopady měla účast v programu Women in Tech (WIT) na rozvoj podnikání těch, které ho už absolvovaly.
Z absolventek programu dorazila třeba Andrea Najvárková ze společnosti BringAuto, aktuálně slaví velký úspěch, jejich robot už jezdí v provozu průmyslových závodů a také Hana Stelzerová z Impactso. „Ta s námi začínala a nyní se jí daří získávat první investice pro její aplikaci, která bude měřit dopady společenské udržitelnosti, máme velkou radost z jejich posunu,“ komentuje úspěchy ambasadorka projektu Linda Štucbartová. Z druhého ročníku WIT se účastnila Vlaďka Steinová, která stojí za projektem Prana Your Way věnovaného rozvoji pohybových aktivit pro ženy a muže středního věku. Zúčastnila se také Adéla Sedláčková, v projektu byla s programem Preventivka neziskové organizace Loono. A o své zkušenosti se přišla podělit i Marie Froulíková – autorka projektu Kudykampus.
Všechny zúčastněné se mohly také potkat s viceprezidentkou Hospodářské komory Janou Havrdovou a také absolvovat workshop o udržitelné módě s Jaroslavou Šnejdarovou zakladatelkou projektu Wo.Mum, která se v minulosti také účastnila WIT. Ambasadorka projektu Linda Štucbartová dodává: „Bylo nádherné vidět, jak se dámy posouvají, jak se posouvají i díky projektu Women in Tech, pomohli jsme jim třeba s medializací, s dobrým nastavením jejich aktivit.“
Své posuny už sdílely i tři současné účastnice: „Julie Šislerová úspěšně vystoupila na konferenci Digitální Česko, Andree Bohačíkové se daří upozorňovat na téma rodičovské dovolené a dalšího vzdělání rodičů. Klára Hrdá se nyní snaží prostřednictvím své platformy působit na změnu evropské legislativy, začala ji více využívat k určitému lobbingu a advokacii,“ popisuje Linda Štucbartová. Sandra Lacinová se pondělního setkání neúčastnila, ale svůj projekt Via Connecta představí na podzim v rámci projektu EduTec.
Během prázdnin bude probíhat individuální mentoring: „Hned v září navážeme setkáním s úspěšnou manažerkou Sentou Čermákovou, to je nyní v jednání a snažíme se najít termín,“ dodává Linda Štucbartová s tím, že se pomalu začíná chystat další ročník Women in Tech 2025.
Related Posts