Setkání Women in Tech na Komoře

Setkání Women in Tech na Komoře

Praha, 24.6.2024 Hospodářská komora ČR je partnerem projektu Women in Tech. Tento týden se konalo setkání žen, které se účastní projektu letos a těch, které byly jeho participantkami v předchozích dvou ročnících. Letošní účastnice programu – Julie Šislerová (komunita Holky v Metaverse), Klára Hrdá (vzdělávací program Semínkovna). Andrea Bohačíková (platforma M.arter) – mohly načerpat informace a zkušenosti z první ruky a dozvědět se více o tom, jaké konkrétní dopady měla účast v programu Women in Tech (WIT) na rozvoj podnikání těch, které ho už absolvovaly.

Z absolventek programu dorazila třeba Andrea Najvárková ze společnosti BringAuto, aktuálně slaví velký úspěch, jejich robot už jezdí v provozu průmyslových závodů a také Hana Stelzerová z Impactso. „Ta s námi začínala a nyní se jí daří získávat první investice pro její aplikaci, která bude měřit dopady společenské udržitelnosti, máme velkou radost z jejich posunu,“ komentuje úspěchy ambasadorka projektu Linda Štucbartová. Z druhého ročníku WIT se účastnila Vlaďka Steinová, která stojí za projektem  Prana Your Way věnovaného rozvoji pohybových aktivit pro  ženy a muže středního věku. Zúčastnila se také Adéla Sedláčková, v projektu byla s programem Preventivka neziskové organizace Loono. A o své zkušenosti se přišla podělit i Marie Froulíková – autorka projektu Kudykampus.

Všechny zúčastněné se mohly také potkat s viceprezidentkou Hospodářské komory Janou Havrdovou a také absolvovat workshop o udržitelné módě s Jaroslavou Šnejdarovou zakladatelkou projektu Wo.Mum, která se v minulosti také účastnila WIT. Ambasadorka projektu Linda Štucbartová dodává: „Bylo nádherné vidět, jak se dámy posouvají, jak se posouvají i díky projektu Women in Tech, pomohli jsme jim třeba s medializací, s dobrým nastavením jejich aktivit.“

Své posuny už sdílely i tři současné účastnice: „Julie Šislerová úspěšně vystoupila na konferenci Digitální Česko, Andree Bohačíkové se daří upozorňovat na téma rodičovské dovolené a dalšího vzdělání rodičů. Klára Hrdá se nyní snaží prostřednictvím své platformy působit na změnu evropské legislativy, začala ji více využívat k určitému lobbingu a advokacii,“ popisuje Linda Štucbartová.  Sandra Lacinová se pondělního setkání neúčastnila, ale svůj projekt Via Connecta představí na podzim v rámci projektu EduTec.

Během prázdnin bude probíhat individuální mentoring: „Hned v září navážeme setkáním s úspěšnou manažerkou Sentou Čermákovou, to je nyní v jednání a snažíme se najít termín,“ dodává Linda Štucbartová s tím, že se pomalu začíná chystat další ročník Women in Tech 2025.