Od 1. ledna 2023 jsme partnerem projektu EDIH ČVUT 

 

EDIH ČVUT je Evropské centrum pro digitální inovace (EDIH) v oblasti umělé inteligence a strojového učení. Zaměřuje se na transfer důvěryhodných řešení a služeb do průmyslu, zdravotnictví, dopravy a energetiky.

Od roku 2023 se VUPI zapojuje aktivitami ve prospěch podnikatelů ve výzkumném projektu Evropského digitálního inovačního hubu (ED IH) ČVUT. Konsorcium zahrnující silné inovační partnery je zaměřeno zejména na podporu firem, včetně těch malých a středních, start-upů a veřejné správy v oblasti umělé inteligence a strojového učení. Propagujeme a konzultujeme nasazování služeb umělé inteligence do podnikatelských subjektů. Rozvoji služeb v oblasti umělé inteligence se budeme věnovat do plánovaného konce projektu v roce 2026.

Cílem EDIH je propojovat výzkumnou a soukromou sféru, poskytovat a zprostředkovávat inovativní digitalizační služby zejména pro malé a střední podniky a veřejnou správu, aby se ČR stala lídrem v oblasti inovací. Cílem je posílit ekosystém AI v klíčových sektorech české ekonomiky a také podpořit evropskou konkurenceschopnost zapojením českých firem i veřejné správy do celoevropského AI ekosystému, který je založen na excelenci a důvěře.

Projekt potrvá do roku 2026 a VUPI bude mít na starosti oblast školení lidských/měkkých dovedností a rozvoje podnikavosti v návaznosti na téma AI.

Informace o projektu: European Digital Innovation Hub – EDIH CTU

Informace o službách projektu: Služby – EDIH CTU

Naše aktivity:

 • AI ve Zlíně jede na plné obrátky
  Seminář o využití AI ve veřejné správě přilákal na půdu Technologického inovačního centra tři desítky starostů ze Zlínského kraje.
 • Využití umělé inteligence ve veřejném sektoru
  Spolupodílíme se s Technologickým inovačním centrem ve Zlíně a EDIH CTU na workshopu „Využití umělé inteligence ve veřejném sektoru“. Akce se uskuteční se 5. června 2024 a je po předchozí registraci zdarma.
 • Úspěšný AI Open day
  V pondělí 22. dubna 2024 se konal v Praze interaktivní workshop AI Open Day, kterého jsme byli partnerem.
 • Přijďte na interaktivní AI Open Day!
  Přihlaste se na interaktivní workshop spojený s networkingem a prohlídkou pracoviště RICAIP.
 • Inspirovat se a tvořit s AI
  Proběhne soutěž o neúspěšnější podnikatelský subjekt ve Zlínském regionu. Jejím cílem je ocenit a oslavit úspěchy firem, které se ukázaly jako lídři v oblasti inovací ve Zlínském kraji a jejichž vynikající postupy a úspěchy v oblasti inovací mohou být inspirací pro všechny. Jsme rádi, že jsme společně s EDIH CTU partnerem tohoto přínosného projektu.