Nejpřirozenějším komunikačním prostředkem člověka je hlas. U každého z nás má navíc unikátní podobu. Technologie pro jeho identifikaci jsou velmi žádaným artiklem. Používají je nejen bezpečnostní složky, ale také nejrůznější firmy.
S jejich pomocí totiž lze nejen rozpoznat konkrétního člověka, ale získat také mnoho dalších informací. Tohoto potenciálu využila brněnská firma Phonexia, která se v současnosti řadí k absolutní světové špičce ve svém oboru.
„Ve Phonexii vyvíjíme software pro řečovou analytiku a hlasovou biometrii. Naše technologie hlasové biometrie Deep Embeddings™ jako první na světě využívá k identifikaci řečníka výhradně neuronové sítě,“ vysvětluje Michal Hrabí, výkonný ředitel Phonexie.
Tyto sítě analyzují krátké úseky hovoru a samy se učí rozpoznávat unikátní prvky hlasu každé osoby. Stejně jako třeba otisk prstu nebo scan oční rohovky i hlasový otisk obsahuje nezaměnitelnou biometrickou informaci, kterou … pokračovat ve čtení
Článek je z webu ČEKUJVĚDU.CZ, magazínu o vědě a inovacích pro mladé lidi, který vytváří Výzkumný ústav pro podnikání a inovace v rámci projektu IKAP.
Related Posts